درباره نشریه

فصلنامة   تاریخ  دانشگاه آزاد اسلامی واحد محلات  از سال  1385 و پس از کسب مجوز های لازم  شروع به فعالیت نمود . این مجله  از سال 1387 و با استناد به نامه شماره 11042 مورخ 87/11/8  کمیسیون بررسی و تائید مجلات علمی دانشگاه آزاد اسلامی  حائز  دارای رتبه علمی پژوهشی از دانشگاه آزاد اسلامی گردید . با حذف عنوان علمی پژوهشی از مجلات دانشگاه آزاد اسلامی  در سال 1395 ،این مجله حایز شرایط  امتیاز بخشنامه  70/70362 ( مبنی بر استفاده  از مقالات علمی پژوهشی چاپ شده در این مجله  جهت ارتقا مرتبه و پایه  سالیانه  اساتید دانشگاه ازاد اسلامی و دانشجویان  تحصیلات تکمیلی این دانشگاه جهت دفاع از رساله)  می باشد.

با توجه به سابقه 16 ساله و استفاده از اساتید پرآوازه دانشگاه های دولتی در هیئت تحریریه این مجله ، تعدادی از دانشگاه های دولتی امتیازی را جهت مقالات منتشر شده در این مجله قائل می شوند. لیکن  جنانچه از اساتید یا دانشجویان دانشگاه های دولتی می باشید.بهتر است قبل از ارسال مقاله از گروه م و یا دانشکده مربوطه خود در این خصوص استعلام بفرمائید).

در  این نشریه مقالاتی تالیفی در حوزه­های متعدد تاریخی، چون تاریخ اجتماعی- تاریخ سیاسی- تاریخ اقتصادی- سلسله­ های تاریخی، ایران پیش از اسلام، بعد از اسلام و تاریخ اسلام  و در کل هر آنچه را در حوزه تاریخ توسط استادان، پژوهشگران، محققان، دانشجویان در قالب ایده­ های جدید و بکر و همچنین با محتوی  علمی و پژوهشی و با تاکید بر پژوهش محور بودن منتشر سازد. این نشریه تمامی مقالاتی را که به نحوی تاریخ ایران را در تمامی ابعاد  پوشش می دهد. 

زبان نوشتاری این مقالات به زبان فارسی  با چکیده  انگلیسی  است.